Ο Ηρακλής το 4/4 με δυο γκολ του Λουκίνα - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ (ΓΝΩΜΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)

Breaking

Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

Ο Ηρακλής το 4/4 με δυο γκολ του Λουκίνα

Ο Ηρακλής ταξιδεύει στο Αιγίνιο για να αντιμετωπίσει τον Αιγινιακό και θέλει να διατηρήσει το απόλυτο των επιτυχιών στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι θα παραταχθούν χωρίς τον Αντώνη Ρίκα που είναι ανέτοιμος αλλά και τον Βαγγέλη Γεωργίου για αγωνιστικούς λόγους, ενώ στην αποστολή μπήκε κανονικά ο Βασίλης Λιόλιος. Ο προπονητής της ομάδας του Αιγινιακού Αλέκος Θεοδωρίδης χαρακτήρισε το σημερινό παιχνίδι ως αμφίρροπο και αρκετά δύσκολο, αφού ο Ηρακλής διανύει περίοδο φόρμας παίζοντας ένα αρκετά καλό ποδόσφαιρο.

Όσον αφορά την ομάδα του Ηρακλή, ο Νίκος Παπαδόπουλος δεν θα έχει για ακόμα ένα παιχνίδι τον Εμάνουελ Περόνε ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα στο πέλμα. Ο Αργεντίνος επιθετικός αισθάνθηκε στην τελευταία προπόνηση της ομάδας ξανά ενοχλήσεις, πράγμα το οποίο τον έθεσε εκτός αποστολής. Στην αποστολή επίσης δεν θα βρίσκεται ο Μπαρτολίνι αφού δέχθηκε κόκκινη κάρτα στον αγώνα του Κυπέλλου Ελλλάδος κόντρα στον Εθνικό Σερρών.

Εξέλιξη Β΄ Ημιχρόνου

56' Ο Πόποβιτς κάνει το σουτ, μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

83' Ο Φαμπίνιο χτυπάει με αγκωνιά τον Σιατραβάνη, όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Αιγινιακού.

88' Ο Κουτσοσπύρος κάνει το πλασέ, αλλά ο Χουάντερσον βγήκε έγκαιρα και έδιωξε.

89'1-2: Ο Καζάκης με κοντινή προβολή έκανε το 1-2.

Εξέλιξη Α' Ημιχρόνου

* Ο Ηρακλής μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά.

9' 0-1: Ο Λουκίνας με κοντινή κεφαλιά κάνει το 0-1 ο οποίος πέτυχε ακόμα ένα τέρμα, φτάνοντας έτσι στα τρία τέρματα.

14' 0-2: Ο Λουκίνας πετυχαίνει ακόμα ένα τέρμα, καθώς από κοντά με ωραίο σουτ πέτυχε το τέταρτο του γκολ ο επιθετικός του Ηρακλή.

15' Ο Τσιλιανίδης πλασάρει τον Τόλιο, όμως η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

33* Αναγκαστική αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Πέντα χτύπησε στο κεφάλι και αποχώρησε από το παιχνίδι.

35' Ωραία ατομική ενέργεια του Πόποβιτς, αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Χουάντσερσον.

37' Ο Ζούρκος κάνει το σουτ, αλλά ο Χουάντερσον δεν ανησύχησε.

43': Ο Ρομάνο δέχεται χτύπημα μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής Ζούγρας δεν έδειξε το σημείο του πέναλτι σε ένα μαρκάρισμα το οποίο φαίνεται να είναι καταφανέστατο.

44' Ο Μπλάζεκ από κοντά χάνει μοναδική ευκαιρία να μειώσει, αφού το πλασέ του από ευνοϊκή θέση κατέληξε άουτ.

Ενδεκάδες

Αιγινιακός(Αλέκος Θεοδωρίδης):Τόλιος, Τέλλος (65'Καζάκης) , Ντος Σάντος Ροντρίγκο, Πάβλοβιτς, Γιαζιτζόγλου, Μασάδο, Ζούρκος, Πέντα (33'Λιόλιος), Πόποβιτς (78'Δεμηρτζόγλου) , Κουτσοσπύρος, Μπλάζεκ

Ηρακλής(Νίκος Παπαδόπουλος):Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Στάμου, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου (70'Τόσκας) , Λουκίνας, Πασάς (76'Σιατραβάνης) , Ρομάνο, Τσιλιανίδης