ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (LIVE-PLAYbyPLAY) 1-2 Τελικό

90+4 Ο Καρέλης στο έδαφος

90+ 3 Λάθος εκτέλεση κόρνερ για τους πράσινους

90+1 Ο Τριτσώνης αλλάζει την απόφαση του και δίνει την μπάλα στον ΠΑΟ, ενώ έβγαλε ο Μπούρμπος

90 + 6 οι καθυστερήσεις

89' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Εντυπωσιακό σουτ του Πέτριτς, η μπάλα ελάχιστα άουτ

88' Σουτ του Δώνη στην κίνηση, η μπάλα στην κερκίδα

86' Φάουλ για τον ΠΑΟ στο χώρο του κέντρου. Ο ΠΑΟ παίζει με...δέκα παίκτες αφού ο Ατζαγκούν απλά περιφέρεται τραυματισμένος

84' Δυνατό σουτ του Κάτσε, εντυπωσιακά ο Στιλ

82' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, η μπάλα πέρασε απ' όλους

Κόντρα στην ροη του αγώνα ο Ατζαγκούν βρήκε τον Καρέλη και στην συνέχεια αυτός νίκησε με διπλή προσπάθεια τον Γλύκο

78' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό και 1-2

77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Φερέιρα σούταρε άουτ

73' Στην θέση του Σίλντελφελντ, περνάει ο Τριανταφυλλόπουλος

72' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε παρόμοια θέση με το γκολ, σέντρα από τον Κάτσε, κεφαλιά του Βίτορ μπλόκαρε ο Στιλ

69' Ο αγώνας συνεχίζεται

Ο Λαγός στην θέση του Πράνιτς

68' Διακοπή εδω και 2 λεπτά, λόγω ρίψεις καπνογόνων

Πανέμορφη εκτέλεση από τον Περέιρα, η μπάλα στην κλειστή γωνία του Στιλ, ο οποίος ευθύνεται

63' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-1

62' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση

Τραγική η έξοδος του Γλύκου στο γκολ του ΠΑΟ

60' Ο Κλωναρίδης αφήνει την θέση του στον Πέτριτς

59' Βιαστικός πολύ ο ΠΑΟΚ, κάνει λάθη

58' Μέσα Παπαδόπουλος και Περέίρα για τον ΠΑΟΚ. Έξω οι Σαλπιγγίδης και  Αθανασιάδης

57' Φάουλ για τον ΠΑΟ σε καλή θέση, μετά από αναμπουμπούλα έδιωξε ο Κατσικάς

54' Κίτρινη ο Κλωναρίδης

Ο Κλωναρίδης βγήκε από τ' αριστερά, γύρισε την μπάλα και ο Ατζαγκούν την έσπρωξε στα δίχτυα

51' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναίκό

49' Γύρισμα του Σαλπιγγίδη από τα δεξιά, εύκολα μπλόκαρε ο Στιλ

47' Ο Δώνης προσπάθησε να κρεμάσει τον Γλύκο από το κέντρο, χωρίς να τα καταφέρει

Χωρίς αλλαγή οι 2 ομάδες

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σχόλιο πρώτου ημιχρόνου... Αρκετά ''φλύαρος'' ο ΠΑΟΚ, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την κατοχή μπάλας. Επικίνδυνος ο Παναθηναίκός, δοκάρι από τον Δώνη και έχει μια φάση να φωνάζει για την λάθος εκτίμηση του Βοηθού στην φάση του Καρέλη. Επίσης φωνάζει και ο ΠΑΟΚ για μια παρόμοια φάση με τον Κλάους (φαίνεται με 2η και 3η ματιά πως, δεν καλύπτεται για ελάχιστο)...

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Εξαιρετικη εκτέλεση από τον Νάνο, η μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια

44' Κίτρινη για τον Σπυρόπουλο και φαουλ για τον ΠΑΟ

43' Ο Αθανασιάδης ηταν ελάχιστα πιο μπροστά από τους πράσινους

3 λεπτά για το 45λεπτο

40' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ ,μπλόκαρε εύκολα ο Στιλ

39' Φάουλ του ΠΑΟΚ σε καλή θέση και κίτρινη στον Μπούι για νέυρα

Πολλά λάθη από Νάνο και Πράνιτς, με συνέπεια ο ΠΑΟΚ να κάνει δεύτερες και τρίτες επιθέσεις

35' Δυνατό σουτ του Γκολάσα λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Στιλ

32' Ο Μπούι πρόλαβε τελευταία στιγμή τον Αθανασιάδη πριν απο ένα μονοκόματο γυριστό σουτ

31' Κακή η εκτλεση του φάουλ από τον Νάνο

27' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, πολύ κακό το χτύπημα από τον Σπυρόπουλο

25' Πολλά λάθη στο κέντρο και για τις 2 ομάδες

Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να επιβάλει το ρυθμό του και ο ΠΑΟ να εκμεταλλευτεί τις αντεπιθέσεις

23' Γύρισμα του Κλωναρίδη, μπλόκαρε ο Γλύκος

Άλλο ένα ριπλέι. Όντως ο Καρέλης καλύπτεται

21' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε η άμυνα του ΠΑΟ

19' Ο βοηθός έκοψε με οφσάιντ τον Καρέλη που έβγαινε τετ α τετ με τον Γλύκο. Δεν ήταν, λάθος του βοηθού

18' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κάτσε από τα δεξιά, ο Κατσικάς δεν κατάφερε να σουτάρει

16' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε ο Μπούρμπος

Πρώτο τέταρτο του αγώνα, με το δοκάρι του Δώνη και το τσαφ του Σαλπιγγίδη να είναι οι καλύτερες στιγμές

13' Μακρινό σουτ του Τζιόλη, η μπάλα πολύ άουτ

12' Άλλη μια επικίνδυνη στιγμή με τον Ατζαγκούν, αλλά πρόλαβαν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ και τον έκοψαν..

10' Άρχισε παίρνει μέτρα στον αγ. χώρο ο Παναθηναϊκός

Ακούμπησε και ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ, γιατί αλλιώς η μπάλα θα ήταν στα δίχτυα

8' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Μετά από κόρνερ ο Δώνης με δυνατή κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Γλύκου

6' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου γύρισε την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Σαλπιγγίδης έπιασε αέρα...

5' Πιο πιεστικά έχει μπει ο ΠΑΟΚ

Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι

2' Ο Σαλπιγγίδης ζήτησε πέναλτι

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Ο ΠΑΟΚ αγωνίζεται με την κλασική του ασπρόμαυρη φανέλα και ο Παμαθηναίκός με την μωβ.

Βγαίνουν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο και....πανζουρλισμός !!!! Απίστευτη ατμόσφαιρα !!

Ένα πεντάλεπτο ακόμη για την έναρξη του αγώνα, μέσα σε μια φανταστική ατμόσφαιρα από τους οπαδούς του Δικεφάλου

19.22 Εξαιρετική η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου

19.20 Δέκα λεπτά για την έναρξη του παιχνιδιού, η Τούμπα είναι έτοιμη να...''πάρει φωτιά''

19.18 Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ τίμησε για την παρουσία του στον Δικέφαλο τον Μπλάντεν Πάπριτσα

19.16 ''Καρφίτσα'' δεν πέφτει αυτή την στιγμή στις κερκίδες της Τούμπας !

19.14 Χειροκροτήματα από τους φίλους του ΠΑΟΚ, για την ενδεκάδα που έφυγε για τ' αποδυτήρια. Ακριβώς αντίθετο το κλίμα κατά των παικτών του ΠΑΟ, οι οποίοι έφυγαν και αυτοί για τ' αποδυτήρια

19.11 Διαιτητής του αγώνα είναι ο Σταύρος Τριτσώνης και βοηθοί του οι Ακρίβος, Αλεξέας. Τέταρτος ο Κουκουλάκης

Στον πάγκο του ΠΑΟ κάθονται οι...Κοτσόλης, Μπεργκ, Τριανταφυλλόπουλος, Ντίνας, Πέτριτς, Λαγός και Μπαϊράμι.

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ κάθονται οι...Γιακουμής, Περέιρα, Μαντούρο, Παπαδόπουλος, Τζαβέλας, Μάρτενς, Σκόνδρας.

19.03 Ο προπονητής του τριφυλλιού, προτίμησε ν' αφήσει τον Μπεργκ στον πάγκο

19.00 Μέσα σε κλίμα ενθουσιασμού οι οπαδοί του ΠΑΟΚ υποδέχονται τους βασικούς που, επέλεξε ο Αγγελος Αναστασιάδης

Η αρχική ενδεκάδα του Παναθηναϊκού... Στιλ, Μπούρμπος,Κουτρουμπής, Σίλντεφελντ, Νάνο, Μπούι, Δώνης, Πράνιτς, Καρέλης, Κλωναρίδης, Ατζαγκούν

Η αρχική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ ...   Γλύκος, Σπυρόπουλος, Κίτσιου, Βίτορ, Κατσικάς,Τζιόλης, Κάτσε, Τζανδάρης, Γκολάσα, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης

18.48 Οι παίκτες του κ. Αναστασίου έχουν βγει στο χορτάρι της Τούμπας και κάνουν την καθιερωμένη τους προθέρμανση

18.47 Αντίθετα, αποθεωτική αποδοχή επιφύλαξαν οι οπαδοί του ΠΑΟΚ στους τερματοφύλακες της ομάδας

18.44 Έντονες αποδοκιμασίες των οπαδών του ΠΑΟΚ κατά των τερματοφυλάκων του Παναθηναϊκού, οι οποίοι βγήκαν για προθέρμανση

18.43 Το θερμόμετρο του γηπέδου μας πληροφορεί πως, αυτή τη στιγμή έχει 16 βαθμούς κελσίου

18.39 Γύρω στους 17000-18000 φίλοι του ΠΑΟΚ βρίσκονται αυτή την ώρα στις κερκίδες, με την προσέλευση να συνεχίζεται με γοργούς ρυθμούς

18.34 Οι αγώνες των δυο ομάδων για το πρωτάθλημα πέρυσι είχαν το ίδιο σκορ. 2-1 κέρδισαν οι ομάδες στο γήπεδο τους. Στον τελικό κυπέλλου ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 4-1

18.32 Ο κόσμος στην Τούμπα σιγά σιγά μαζεύεται και να μας υπόσχεται μια...καυτή ατμόσφαιρα . Επίσης και οι 2 ομάδες (με 1ο τον ΠΑΟ) έχουν κάνει την αναγνωριστική τους βόλτα στον αγωνιστικό χώρο.

18.31 Ο Δικέφαλος θα στερηθεί την πολύτιμη αγωνιστική παρουσία των Ρατς και Μακ, ενώ για το ''τριφύλλι'' θα λείψει ο αρχηγός του, Κάρλος Ζέκα.

18.30 Και οι 2 ομάδες, είχαν αγώνες για το Europa League την εβδομάδα που μας πέρασε. Συγκεκριμένα ο ΠΑΟΚ κρατάει στα χέρια του την τύχη του, αφού κατάφερε ν' αποσπάσει ισοπαλία από την Φιορεντίνα στη έδρα της. Από την άλλη ο Παναθηναϊκός έχασε κάθε ελπίδα πρόκρισης μετά την ήττα με 2-3 από την PSV στο ''Απόστολος Νικολαϊδης''.

Καλησπέρα από το γήπεδο της Τούμπας. Σήμερα ο ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό. Ο Δικέφαλος του Βορρά, οδηγεί την ''κούρσα'' του πρωταθλήματος με 22 βαθμούς ενώ οι ''πράσινοι'' βρίσκονται στην 6η θέση με 13 βαθμούς.