Παναθηναϊκός-Άρης 1-1 Τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Breaking

Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Παναθηναϊκός-Άρης 1-1 Τελικό

apo:
Ψυχρολουσία στο φινάλε για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος (1-1) με τον Άρη στο ΟΑΚΑ. Δείτε το live του αγώνα.
90'+4' Τέλος αγώνα.

90'+3' Γυριστό σουτ του Φορναρόλι, απομάκρυνε ο Βελλίδης, ο Πίντο πήρε το "ριμπάουντ", όμως ο πορτιέρο των "κιτρίνων" μπλόκαρε και κράτησε το 1-1.

90'+1' Κίτρινη κάρτα στον Σουνά.

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' ΓΚΟΛ για τον Άρη!
Ο Γιαννιώτας με κεφαλιά-ψαράκι φέρνει το ματς στα ίσια.

88' Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Τη θέση του Κοέλιο πήρε ο Σουνάς.

81' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Μπρούνο Φορναρόλι στη θέση του Τοτσέ.

80' Πλασέ του Κουίνσι από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Βελλίδης.

79' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Οικονομόπουλος αντικαταστάθηκε απ' τον Γιαννίτση.

76' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!
Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Σισοκό και άνοιξε λογαριασμό για το "τριφύλλι".

75' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό.
Το κέρδισε ο Σισοκό. Κόκκινη κάρτα στον Παπαζαχαρία. Δεν φαίνεται να υπήρχε παράβαση.

70' Κεφαλιά του Βελάσκες, έπειτα από φάουλ του Γιούρκα. Η μπάλα έσκασε στο χόρτο και πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Βελλίδη.

68' Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Μαυρίας στη θέση του Ζέκα.

66' Σουτ του Σισοκό στα όρια της μεγάλης περιοχής. Η μπάλα πέρασε έξω.

66' Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Καζναφέρη ο Καπετάνος.

65' Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη.

59' Ο Χριστοδουλόπουλος μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον Πουλίδο και αυτός τον ανέτρεψε, όμως ο διαιτητής δεν υπέδειξε το πέναλτι.

56' Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο.

53' Ο Κουίνσι δοκίμασε να σουτάρει, ο Παπαζαχαρίας έβαλε την κόντρα και απομάκρυνε τη μπάλα.

51' Ο Μαργαρίτης πρόλαβε το Λάζαρο και παραχώρησε κόρνερ.

49' Σουτ του Κουίνσι, μπλόκαρε ο Βελλίδης.

46' Σουτ του Σπυρόπουλο. Πέρασε πάνω από την εστία του Βελλίδη.
Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό στην ανάπαυλα. Ο Σισοκό πήρε τη θέση του Μαρίνου.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

42' Σουτ του Παπαστεργιανού. Η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Καρνέζη.

40' Σουτ του Αγκάνθο έξω από την περιοχή του "τριφυλλιού". Ο Καρνέζης μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία.

Ο Κουίνσι είναι καλά και συνεχίζει στο παιχνίδι, παρότι νωρίτερα είχε ζητήσει αλλαγή.

39' Κίτρινη κάρτα στον Κοέλιο.

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα.

36' Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο.

33' Κίτρινη κάρτα στον Ψυχογιό.

30' Σουτ του Τοτσέ. Ο Παπαζαχαρίας έκανε την προβολή και παραχώρησε κόρνερ.

28' Κίτρινη κάρτα στον Σεϊταρίδη.

Ο Σισοκό σηκώθηκε και σε λίγο θα μπει στο παιχνίδι.

22' Αλλαγή ζητάει ο Κουίνσι.

21' Καλό φάουλ του Λάζαρου. Σωστά τοποθετημένος ο Βελλίδης, μπλόκαρε τη μπάλα.

20' Έχει ρυθμό το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ, λείπει όμως η μεγάλη φάση. Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να πιέζει.

12' Μακρινό σουτ του Αγκάνθο που επιχείρησε να κρεμάσει τον Καρνέζη σχεδόν από το κέντρο. Ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού δεν αιφνιδιάστηκε.

11' Φάουλ του Σεϊταρίδη. Ο Κοέλιο πρόλαβε τελευταία στιγμή τον Βελάσκες και παραχώρησε κόρνερ.
Τίποτα σπουδαίο στα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα. Ο Παναθηναϊκός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.